מסחר אלגוריתמי בשוק ההון

מסחר אלגוריתמי באמצעות בינה מלאכותית: במהלך השנה האחרונה הגיע צוות החדשות של ערוץ 13 למשרדנו בנמל ת”א והציב בפנינו אתגר מפתיע. בקשה ספונטנית לבניית תיק השקעות לטווח של שבועיים מאחת החבילות הקיימות באתר. I Know First נענתה לבקשה למרות התקופה המאתגרת והתנודתיים הרבה בשווקים.

בניית תיק פאסיבי

בניית התיק כללה תיק פאסיבי: בו נבחרו 10 מניות מאחת החבילות המובילות המוצעות באתר (חבילת TOP20 מניות מומלצות מהשוק האמריקאי, לרכישת החבילה לחץ כאן). ותיק אקטיבי: תיק מניות הכולל 10 מניות ובו בכל יום, יהיה ניתן לעדכן את המניות המומלצות ביותר, על פי המלצת האלגוריתם. (שתי השיטות התבססו על אסטרטגיות המסחר האלגוריתמי שלנו). הבדיקה מטעם הערוץ בוצעה בפיקוח ד”ר טל מופקדי מאוניברסיטת רייכמן/המרכז הבינתחומי בהרצליה. (מומחה מסחר אלגוריתמי עצמאי אשר מונה מטעם חדשות ערוץ 13 לפקח על הבדיקה).

התוצאות כפי שראיתם בכתבה היו מרשימות מאוד בשני התיקים. וזה במהלך תקופה תנודתית וסוערת בשווקים. בתאריך ה-6.8.2019 נבחר התיק הפאסיבי הבא:

מסחר אלגוריתמי

האסטרטגיה בתיק פאסיבי היא בחירת טווח השקעה בו אנחנו מעוניינים, לאחר מכן נבחר את הנכסים עם האינדיקטורים האיכותיים ביותר ונשאיר אותו ללא שינוי לתקופה שבחרנו. אסטרטגיה זו נועדה למשקיעים הפאסיבים יותר בתהליך ההשקעה שלהם אשר, לא מעוניינים בשינויים רבים. יש לציין עם זאת ששוק המניות הוא דינמי ומשתנה מיום ליום. מומלץ להתעדכן בשינויים ובהזדמנויות שמאתר עבורנו האלגוריתם באופן שכיח עד כמה שניתן. לפירוט מלא של התוצאות

בניית תיק אקטיבי

התיק האקטיבי כלל עידכונים תכופים של תיק ההשקעות על בסיס המידע המעודכן ביותר של האלגוריתם. כל יום מנהל מערך הייעוץ שלנו, בן רובין, העביר לצוות חדשות ערוץ 13 את הפקודות והשינויים שהתבצעו בתיק על פי החלטת האלגוריתם. השינויים כללו העברת מניות מקנייה למכירה, ושינוי משקל המניות על פי האינדיקטורים (סיגנל והסתברות) המופיעים בכל נכס.

המומחה מטעם חדשות ערוץ 13 ד”ר טל מופקדי סיכם בסיום הכתבה: “הביצועים אכן מרשימים, עם תשואה מאוד גבוה והסיכון יותר קטן מהסיכון של ה SP500”. ואכן שני התיקים את הכו את מדד ה-S&P500 בצורה משמעותית על אף התנודתיות המשמעותית בשווקים. ואכן התוצאות היו מרשימות, 2 התיקים, הכו בתקופה תנדותית מאוד של השווקים, את מדד הSP500. ולא רק שהביצועים היו טובים יותר, הסיכון היה נמוך יותר גם כן.

תמיכה: דוא”ל support@iknowfirst.com טלפון 0765408742

לכתבה המלאה לחץ כאן