האלגוריתם בינה מלאכותית מהווה כלי מתקדם לזיהוי הזדמנויות בשוק בכל מצב שוק מכיוון שהוא מזהה הזדמנויות למניות מומלצות לקנייה (פוזציית לונג) וכן מניות מומלצות למכירה ו/או לפוזציית שורט.האם זה אומר שיש לקנות כל מנייה שהאלגוריתם ממליץ בכל מחיר? כמובן שלא.

על אף שהאלגוריתם מאתר עבור המשקיע את המניות המומלצות ביותר להשקעה, עדיין קיימים כמה דגשים חשובים שיכולים לעזור למקד את תהליך בחירת המניות שלכם מהתחזית שקיבלתם.

  •  כל תחזית מלווה ב-2 אינדיקטורים רמת ביטחון וסיגנל. אלו עוזרים לנו להתמקד במניות עם הפוטנציאל הטוב ביותר. כדאי להתמקד בנכסים בעלי רמת ביטחון גבוהה, האינדיקטור של רמת הביטחון נמצא בתחתית הריבוע  בצד שמאל של כל תחזית. רמת הביטחון מייצגת את היתכנות התחזית, כלומר מה ההסתברות שהתחזית אכן תקרה. המספר נע בין -1 ל-1, ש-0 מייצג הסתברות של 50% ו-1 של 100%. (0.5 מייצג בערך הסתברות של 75%) לפירוט נוסף על האינדיקטורים לחץ כאן.
אינדיקטור לרמת הביטחון
  • לפני בחירת המניות יש לבדוק מה המגמה הכללית בשוק, מה אומרים החוזים העתידיים? ומה היא התחזית על המדד המניות עצמו (בחבילות מסוג TOP  ובחבילות הישראליות יש תחזית נוספת על האינדקס המרכזי בנוסף למניות המומלצות) לדוגמא:
תחזית על אינדקס ה-SP500
  • בנוסף כל תחזית מחולקת לתאים ירוקים ותאים אדומים. ולכן יש לבחון על פי זה את המגמה הכללית בשוק. האם רוב התאים ירוקים או אדומים? במידה וירוקים המגמה הכללית בשוק היא חיובית במידה ואדומים, להפך. לאחר שנדע את כיוון המגמה הכללית נקבל פרספקטיבה טובה יותר על השוק ונדע אם להתרכז בכניסה לפוזיצית לונג/שורט.
דוגמא לתחזית בעלי תאים אדומים רבים המעידים על ירידות במגמה הכללית
  • ככל שהנכס נמצא בכמה שיותר טווחי זמן, כך הסיכוי להצלחה גדול יותר. בכל תחזית נשלחים אליכם 6 טווחי זמן. החל מ-3 ימים ועד שנה. בעת בחירת המניות מומלץ לבחור מנייה אשרת מצא בכמה שיותר טווחי זמן (גם בקצר: 3 ימים, 7 ימים ו-14 יום) וגם בארוך (חודש, 3 חודשים ושנה). גם אם הקנייה היא לטווח הקצר יותר.
מניית BVXV מופיעה בכל טווחי הזמן הקצר
מניית BVXV מופיעה בכל טווחי הזמן הארוך
  • לעיתים האלגוריתם מאתר מניות שזינקו עם פתיחת המסחר או בסיום יום המסחר הקודם, יש לזכור התחזית מתייחסת לשער הסגירה של היום הקודם. במקרה זה אנו ממליצים להפעיל שיקול דעת ולהמתין עם הכניסה לפוזיציה עד לקבלת התחזית הבאה. הנקודה נכונה גם להמלצות שורט.
  • ללקוחות אשר מחזיקים את החבילה האגרסיבית, אשר מכילה מניות המאופיינות בתנודתיות גבוהה, מומלץ לממש רווח באופן תדיר.
  • האלגוריתם לא מתחשב בחדשות או דיווחים פונדמנטליים. ועל כן יש לעקוב אחר מועדי דיווחי החברות, חדשות, דוחות רבעוניים והצהרות על פשיטת רגל ומומלץ לא להחזיק את הנכסים בסמוך למועד הדיווח ( במידה ועתידי).
  • לאחר שבחנו את המניות המומלצות ע”י האלגוריתם, אנו ממליצים על שילוב טכניקות שונות כמו: ניתוח טכני, ניתוח פונדמנטלי, המלצות אנליסטים, עם המלצות האלגוריתם. כאשר יש כמה אינדיקציות ממקורות שונים ובלתי תלויים, הפוטנציאל להצלחה עולה. לאסטרטגיות שונות למסחר לחץ כאן.
  • ריבוי חבילות: אם המנייה מופיעה בכמה חבילות, לדוגמא ב-TOP20 ובטכנולוגיה, אז פוטנציאל ההצלחה עולה.