מדד הSP500- האמריקאי הוא מדד המניות המרכזי בארה"ב ומשמש כאינדיקטור עבור מצב הכלכלה האמריקאית  וBENCHMARK  עבור שוק המניות הגלובלי.

חברת הפינטק הישראלית I Know First , אשר פיתחה אלגוריתם חיזוי לשוק ההון המבוסס על בינה מלאכותית  וdeep learning , פירסמה בשבוע האחרון מחקר, המציג כי טכנולוגית ה-AI שפיתחה החברה מצליחה לחזות את כיוון מדד הSP500, בחציון הראשון של השנה הנוכחית, עם אחוז דיוק של 75% -60% בטווחי זמן שונים.

החברה מייצרת באופן יומי תחזיות ל- 10,000 נכסים מסוגים שונים (מניות, מדדים, תעודות סל, סחורות ושערי ריבית) ל- 6 טווחי זמן (טווחים קצרים וארוכים). הטכנולוגיה מתבססת על אלגוריתם אותו פיתחה החברה והוא מבוסס על רשתות נוירונים, אלגוריתמים גנטיים ו – Machine learning אשר מאפשרים לאלגוריתם אף לחשב את ההסתברות למימוש התחזית. האלגוריתם מתאפיין ביכולת למידה עצמאית ופותח ע"י צוות מפתחים בראשות ד"ר ליפא רויטמן ממכון וייצמן למדע, מומחה בינה מלאכותית עולמי, בעל ניסיון של 20 שנה בתחום.

  I Know Firstניתחה את כל 740 התחזיות שנשלחו ללקוחותיה ( המוסדיים והפרטיים) על בסיס יומי. במחקר התגלה שהטווח בעל אחוזי הדיוק הגבוהים ביותר (75%) הוא הטווח ל-14 יום  של מסחר.

בנוסף במסגרת המחקר, חשפה החברה תחזית חיובית מעודכנת של אלגוריתם החיזוי לשנה הקרובה למדד הSP500 בהסתברות גבוהה יחסית:

למחקר המלא