"הרבעון הראשון של השנה סימן התחלה חזקה מאוד כפי שדיווחנו, צמיחה מואצת עם עליות בספרות כפולות בכל מדדי המפתח לרבות הכנסות כוללות, הכנסות משרותי ענן, רווח תפעולי ורווח למנייה. כמו כן, המשכנו להפיק תועלת רבה  מהמינוף שבמודל התפעולי שלנו ."


ברק עילם, מנכ"ל חברת נייס
  • מניית נייס
  • בעקביות בשנתיים האחרונות ומשקפת את ההכנסות העולות
  • לנייס יש צינור פיננסי בריא, כלומר רווחית בעקביות ויש לה  יחס חוב נמוך ( EBITDA ) העומד על 06X.
  • תנודתיות נמוכה ויתרון תחרותי על מוצרים מיוחדים מאפיינים את החברה כהשקעה בטוחה יחסית שביצועיה עולים על תחזיות האנליסטים כבר מספר שנים .

רקע על החברה :

חברת נייס הוקמה בשנת 1986 בישראל ונסחרת בבורסה המקומית ובארה"ב. נייס מספקת שירותי תוכנה החל מאבטחת נתונים ומעקבים למערכות היכולות לנתח התנהגויות וליצור מהן תבניות. ניס בע"מ משתמשת באסטרטגיית שיווק של עסק לעסק ומוכרת את התוכנה שלה  לתאגידים גדולים אשר מנצלים את הפיתרון שלה להגביר את אחוז הרווח שלהם על ידי אסטרטגיות שונות.,בכמה תחומים: מתן שירותים אינטראקטיביים, אבטחת מידע למשתמשי האתר, ולחימה נגד פשעים פיננסיים את ההצלחה של נייס ניתן לראות לא רק על ידי הנתונים הכלכליים אלא גם על ידי לקוחותיה הכוללים תאגידי ענק כגון Verizon, Orang וCpita    ענקיות אלה בין השאר מוכיחות כי המוצר נמכר  גם בחו"ל למגוון רחב של חברות הפונות לשווקים שונים ובכך להפוך את התוכנה לבעלת ערך רב.

אנליזה פיננסית:

מבחינה כספית, החברה גדלה בשנה האחרונה בלמעלה מ 31% במחיר המניה זהו מספר משמעותי מאוד לעומת המתחרות שלה בתעשייה. לא רק כי החברה החזיקה בתואר "החברה המובילה בשנת 2019 על גילוי ודיווח הונאות" על ידי מגזין WIRE  אל שומרת על בריאות פיננסית לאורך זמן" . בהשוואה למתחרות הצמודות ביותר שלה, לניס, בע"מ יש את היחס הנמוך ביותר משמעותית ל חוב /EBITDA . במצב הנוכחי של החברה, זה היה לוקח לנייס כ 21 יום כדי לשלם בחזרה את כל החובות שלה ,נתון מדהים במונחים של סיכונים פוטנציאליים לחברה. בנוסף, מחיר המניה עושה רושם, שימשיך לגדול ואיתו גם שיעור גדילת  EBITDA שלה ביחס למתחרים. כפי שאתה יכול לראות על הגרף למטה, השילוב של ההכנסות הגוברות עם חוב קטן מאפשר למשקיעים לקבל השקפה שורית על החברה. והצמיחה הגוברת של מחיר  המניה היא השתקפות ישירה של פעילותה הנפלאה של החברה במהלך השנה האחרונה.

סיכום :

בשל כל הסיבות לעיל, הייתי ממליץ להשקיע במניית נייס, החברה פועלת במשך שנים רבות, ממשיכה באופן שוטף  להרחיב את עסקיה. בנוסף, יתרת החוב שלהם נמוכה מאוד ונראה שהכנסותיה גדלים בעקביות על ידי הרחבת פעילותיה לשווקים  אחרים . לסיכום, ניס בע"מ מקבלת ביקורות עסקיות מדהימות והיא מוכיחה את עצמה כשחקן גדול בתעשיית התוכנה ובשיווק לעסקים אחרים.