צוות חדשות ערוץ 13 התנסה לראשונה באלגוריתם הבינה המלאכותית של I Know First וביצע את "מבחן המניות הגדול"

השמועה על אלגוריתם הבינה המלאכותית של I Know First, שמכה את המדדים העיקריים, הגיע לאוזני צוות חדשות ערוץ 13, והם היו מעוניינים לבחון האם ניתן לנצח את שוק ההון ב"שידור חי" על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, של בינה מלאכותית.

בכתבה, צוות החדשות בנה באמצעות האלגוריתם, שני תיקי השקעות. האחד פאסיבי, בו יבחרו מניות על פי האלגוריתם בתחילת יום המבחן, ולא יבוצע בהם שינוי במשך כל תקופת המבחן, שערך 14 יום. השני הוא תיק אקטיבי בו יועדכנו כל יום המניות על פי התחזית העדכנית שהאלגוריתם מספק.

לאחר 14 ימים התוצאות היו מרשימות. בתיק הפאסיבי הושגה תשואה של 3.7% בתיק האקטיבי תשואה של 8 אחוז. בעוד שבמדד הSP500 , ששימש כמדד הייחוס, (ממנו נבחרו המניות המומלצות על ידי האלגוריתם) עשה תשואה של 1.37% בתקופה של שבועיים.

“הביצועים אכן מרשימים. תשואה מאוד גבוהה, הסיכון אפילו יותר קטן מהסיכון של ה- SP500.”- סיכם ד”ר טל מופקדי, מומחה השקעות מאוניברסיטת רייכמן, שהיה המומחה החיצוני המפקח על כל תהליך המבחן. טל הרחיב ואמר, שסטית התקן שנבחרה לתיק הפאסיבי, הייתה קטנה יותר בעוד שהתשואה הייתה גבוהה יותר משהניב המדד. רווח גדול יותר עם סיכון נמוך יותר.

חדשות ערוץ 13 בוחנים את אלגוריתם הבינה המלאכותית של I Know First