מאמר זה נכתב ע"י גבריאל פלט, אנליסט כלכלי ב-I Know First

  • השימוש בטכנולוגיית ה-Blockchain נעשה יותר ויותר רווח ומיושם לטובת מסחר ב-NFT (אסימונים חד פעמיים Non-fungible token), שוק ששוויו כיום עומד על 10.7 מילארד דולרים.
  • Bitcoin ו-Ethereum הציגו ביצועים מרשימים במהלך השנה האחרונה והערכה שמחירם צפוי להמשיך ולעלות.
  • עדיין קיימת תנודתיות רבה במחירי מטבעות הקריפטו, עובדה זו עשויה להטריד את אלו המעוניינים להכנס לשוק הזה.
  • האלגוריתם של I Know First מסוגל לאתר מטבעות קריפטו מומלצים ולמתן את הסיכון הכרוך בהשקעה, מבלי להשפיע על התשואה למשקיע

התזמון נראה מוצלח

המטבע הקריפטוגרפי אינו שחקן חדש בעולם ההשקעות. למעשה, זהו נכס שהראה תשואה מרשימה במהלך השנים האחרונות. לצד עלייתו של המטבע הקריפטו אנו עדים להתבססות טכנולוגיית ה-Blockchain המיושמת בעוד ועוד תחומים.

שוק ה-NFT הרקיע שחקים במהלך שנת 2021. לפי DappRadar, נפח המכירות של NFT הגיע ל-10.7 מיליון דולרים ברבעון השלישי של שנת 2021. נתון זה מרשים במיוחד לאור העובדה שברבעון הראשון של שנה זו הנפח עמד על 1.2 ביליון דולר.

כמו כן, מטבע האיתריום זינק השבוע לשווי של 4,521$, שיא חדש בתחום מטבעות הקריפטו. על פי גולדמן סאקס, שוויו של מטבע האיתריום עשוי לעלות במהלך החודשיים הקרובים ל-8000$, אך העלייה תלויה בשיעור האינפלציה.

שער ה-Bitcoin, מטבע הקריפטו הפופולרי בעולם, גבוה מ-60,000 דולרים. לשם השוואה, שוויה של מניית BTC בנובמבר 2020 עמד על 15,000$.

מספר ארנקי הביטקוין במהלך השנים 2011-2021

למה בכל זאת כדאי לשים לב?

השקעה במטבעות הקריפטו כרוכה בסיכונים, בדיוק כמו כל השקעה אחרת. הסיכון העיקרי, ללא צל של ספק, נובע מאופיים התנודתי של מטבעות אלו. לדוגמא, בחודש מאי 2021, מחיר ה- Bitcoin צנח ב-30%  ולאחר מכן עלה ב-12%, באותו יום.

במהלך חמש השנים האחרונות, האחוז החודשי של מחיר ה- Bitcoin בדולרים הראה חוסר יציבות במונחים שנתיים בהיקף של 90%. נתון זה מטריד אף יותר כאשר הוא נבחן בהשוואה לנתונים לגביי S&P 500 (15.3%) ולגביי מחיר הזהב (13.4%). דוח שפורסם לאחרונה ע"י דויטשה בנק מראה כי מחירו של ה-Bitcoin ימשיך להיות תנודתי מאוד לאור סחירותו המוגבלת.

כמו כן, מחיר היעד שהוגדר למטבע האיתריום לפי גולדמן סאקס מבוסס על שיעור האינפלציה המצופה. כפי שציין גולדמן, בנקים מרכזיים לא ישושו לאפשר לשיעור האינפלציה להמשיך ולעלות, מה שעשוי לעכב את עליית מטבע האיתריום.

מחירי מטבע ה-SQUID במהלך החודש האחרון

כאשר בוחנים מטבעות קריפטוגרפיים פחות גדולים ומרכזיים, ניכרת תנודתיות חריפה אף יותר. לאחרונה, מטבע קריפטוגרפי בשם SQUID עלה לכותרות לאחר שעלה מ-12 סנטים ל-6$, עלייה של 5,000%. על פי הסדרה "Squid Game" המשודרת בפלטפורמת  Netflixמטבע ה-SQUID צנח, מ-628$ ל-0$ כיום. כמו כן, מחירו של מטבע DOGE, המדורג כאחד מעשרת מטבעות הקריפטו בעלי נתח השוק הגדול ביותר, ידע טלטלות רבות לאחר שאילון מאסק פירסם לגביו ציוצים בטוויטר.

צמצום הסיכון במטבעות קריפטו הוא קל מאשר אתם חושבים

בחודש מאי, האלגוריתם של I Know First, המבוסס על בינה מלאכותית, סיפק תחזית נחושה ואופטימית לגביי אופק השקעה לטווח זמן של שנה  במטבע האיתריום. מאז, מחירה של ETH עלה ביותר מ-60% והיא נסחרה בערך של למעלה מ-4.300$ מאז תחילת נובמבר.

באמצעות בינה מלאכותית ולמידת מכונה, האלגוריתם שלנו מסוגל לספק תחזיות מדויקות לגביי מגוון נכסים (ובכלל זאת גם מטבעות קריפטוגרפיים כמובן), לגביי טווחי זמן שונים, ולגביי פוזיציות short ו-long.

בשבוע האחרון חבילת ה-Bitcoin איפשרה ללקוחותינו תשואה של עד 86.59% בתוך שלושה חודשים בלבד. אף על האופי התנודתי של  מטבעות הקריפטו, האלגוריתם שלנו חזה בהצלחה רבה את מגמותיהם של מטבעות שונים כגון Bitcoin, Ethereum ו- DogeCoin.

הממוצע של חבילה זו עמד על 35.94% בעוד שהממוצע של  S&P500 עמד על 5.36%  במהלך אותה תקופה. במילים אחרות, האלגוריתם שלנו הצליח לצמצם את הסיכון שבמסחר במטבעות קריפטו וסיפק תוצאות מרשימות.

תופעה דומה ניתן לראות כאשר בוחנים תחזיות לגביי טווחי זמן אחרים. בתחזית לטווח של 3 ימים, האלגוריתם סיפק תשואה ממוצעת כוללת של 12.05%, אך על פי שערכו של DOGE צנח ב8.78% במהלך זמן זה.  למרות חוסר היציבות של מטבעות אלו, הבינה המלאכותית מצליחה פעם אחר פעם לספק הזדמנויות השקעה מוצלחות.

לאור הביקוש הרב, הרחבנו את הכיסוי שלנו בנושא מטבעות הקריפטו. כעת אנו מציעים כיסוי של יותר מ-110 מטבעות קריפטוגרפיים שונים (הקליקו כאן לצפייה ברשימה המלאה) ולקוחותינו זכאים לעמלות נמוכות יותר מ- Binance (למימוש זכאותכם הקליקו כאן ולמימוש דרך Bittrex הקליקו כאן).

כמו כן, Crypto.com מעניק 25$ לכל לקוח של I Know First שיירשם לאתר באמצעות קישור זה. בנוסף, אנו מציעים 4 חבילות רלוונטיות למטבעות קריפטוגרפיים: חבילת 10 מטבעות הקריפטו המובילים, חבילת 20 מטבעות הקריפטו המובילים, חבילת מטבעות קריפטו יוקרתית וחבילת מטבעות קריפטו עיקריים.

סיכום ומסקנות

במהלך שנת 2021 מטבעות קריפטוגרפיים נעשים יותר ויותר פופולריים, ומזמנים מגוון הזדמנויות השקעה חדשות. טכנולוגיית ה- Blockchain מניחה יסודות לשוק חדש של NFT Non-fungible token), אסימונים חסרי תחליף) שהיקף המסחר בו עלה על 10 מיליארד דולרים בשנת 2021. מעבר לכך, מחירם של מטבעות הקריפטו  עצמם נוסק. על אף החששות לאור חוסר היציבות של מחירי המטבעות, ישנם כלים שבכוחם לתמוך בהשקעות במטבעות קריפטו מבלי ליטול סיכונים משמעותיים. ביצועי האלגוריתם של I Know First הוכיחו כי ניתן להשקיע בנכסים אלו ללא חשיפה לסיכון גבוה ולצד זאת להנות מתשואות מרשימות.